Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Як обрати професію?

Якщо ти ще не визначився, насамперед слід придивитися до себе. Проаналізуй, які шкільні предмети тобі більш до вподоби: фізика та математика або історія та мови? Які твої захоплення: музика, малювання або комп’ютер чи мотоцикл? Спитай вчителів, родичів. Збери інформацію про професію в енциклопедіях (у тому числі Вікіпедії). В Інтернеті можна знайти психологічні профорієнтаційні тести, які допоможуть визначитися. З’ясуй спочатку, що тобі ближче: технічні або гуманітарні та соціальні науки. Згодом можна деталізувати: якщо тобі бути інженером, то яким (будівельником, електриком або металургом); якщо ні, то ким саме (економістом, філологом або правником).

Останнім часом практично в усіх галузях зростає потреба в інженерах. Наша промисловість потроху розбудовується, насичується новою технікою (переважно імпортною). Інженери ж, що вчилися ще у радянських вишах, або вийшли на пенсію, або зі зрозумілих причин освоїти сучасну техніку вже нездатні. Держава обіцяє збільшувати кількість бюджетних місць на технічних спеціальностях за рахунок економічних, гуманітарних та юридичних.

До речі, вибір між професіями інженера та іншими не такий вже й безапеляційний. Майбутній інженер ще студентом може отримувати другу вищу освіту (економічну, юридичну, філологічну), притому нерідко у своєму ж виші та зі знижкою. Відомо, що в Україні близько половини відмов у працевлаштуванні пов’язане з поганим знанням іноземних мов. Причому потрібні не стільки перекладачі, скільки інженери та менеджери, які цими мовами володіють. Звичайно, найпоширеніша – англійська, але й інші стануть у нагоді. Справа в тому, що в Україні з кожним роком більшає дочірніх компаній як західних, так і далекосхідних корпорацій, де технічна документація, топ-менеджмент, тренінги нерідко англомовні. Додай сюди закордонні відрядження, Інтернет, міжнародні студентські обміни, і ти зрозумієш, що без іноземної мови ти достойної роботи навіть в Україні можеш не знайти.

Таким чином, на ринку праці більш привабливим буде універсал: інженер з двома освітами (технічною та економічною або юридичною), який володіє хоча б однією з найбільш розповсюджених іноземних мов. Звичайно, на технічній спеціальності вчитися складніше (проте поступити на неї простіше).

Завантажити цю статтю в форматі pdf (131КБ)



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт