Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

ЛАБОРАТОРІЯ МЕХАТРОНІКИ ТА РОБОТОТЕХНІКИ
Interpipe Mechatronic Lab1

Лабораторію створено у травні 2019 р. за сприяння компанії Інтерпайп.

У вересні 2020 р. компанією Fischertechnik лабораторії надано статус «Авторизований центр мехатроніки та робототехніки Fischertechnik в Україні».

Мехатроніка — технічна професія майбутнього, суть якої в управлінні, обслуговуванні й ремонті промислових роботів і сучасного автоматизованого обладнання.

Лабораторія оснащена діючими макетами технологічного обладнання німецької компанії Fischertechnik: конвеєрами, автоматизованими складами, лініями сортування за кольором, лініями металообробки, роботами тощо. Макети мають у своєму складі електричні двигуни, давачі, контролери, компресори.

Лабораторія призначена для підготовки інженерів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (професійне спрямування «Електропривод, мехатроніка та робототехніка»), а також для просування знань з мехатроніки та робототехніки серед старшокласників шкіл області.

Лабораторія є базою для освітньо-тренувальної програми з мехатроніки Interpipe Mechatronic Lab для учнів старших класів Дніпра та області. Тут проводяться майстер-класи, літні та зимові школи для школярів та викладачів шкіл.

Обладнання лабораторії

Виробник – компанія Fischertechnik (Німеччина).

Конвеєр Лінія сортування за кольором Автоматизований склад із 3D-роботом Лінія пресування із конвеєром Мультипроцесорна станція з роботом 3D-робот із вакуумним захватом 3D-робот із механічним захватом Фабрика Програмований контролер

Керування макетами здійснюється від програмованого контролера ROBOTICS TXT, що програмується в середовищі ROBO Pro або мовами С, С++, С# и VB. Контролер працює під керуванням ОС Linux. Оснащений кольоровим сенсорним дисплеєм 2,4 дюйма. Головний процесор ARM Cortex A8 (два ядра, 32 біт, 600 МГц), периферійний — Cortex M3. Універсальні входи: 8 штук (цифрові/аналогові 0-9 В або 0-5 кОм). Лічильні входи: 4 штуки. Підключення до ПК: USB/mini-USB.

Як усе це виглядає у русі

Обладнання

Конвеєр (стрічковий транспортер) ⮯

Лінія сортування за кольором ⮯

Автоматизований склад із 3D-роботом ⮯

Лінія пресування із конвеєром ⮯

Мультипроцесорна станція з роботом ⮯

3D-робот із вакуумним захватом ⮯

3D-робот із механічним захватом ⮯

Фабрика ⮯

Програмований контролер ⮯

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт