Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Батькам абітурієнта

Ми раді привітати відповідальних батьків, яким не байдуже майбутнє їхніх дітей. Невдовзі Ви та Ваша дитина маєте зробити непростий вибір. Сподіваємось, Ви вже ознайомилися зі сторінкою, де йдеться про наше професійне спрямування «Електропривод, мехатроніка та робототехніка». Ми щороку опитуємо наших першокурсників, тому знаємо, що до 70% з них прислухалися до порад старших, обираючи майбутню професію (щоправда, вони, мабуть, не завжди Вам у цьому зізнаються).

Батькам абітурієнта

Чим особлива наша спеціальність?

Ми готуємо спеціалістів широкого профілю. Чому ми так вважаємо? По-перше, електропривод складається з елементів різної природи (електричний двигун, механічний редуктор, електронний перетворювач енергії, мікропроцесорна система автоматичного керування). По-друге, електроприводи широко розповсюджені в усіх галузях промисловості (і не тільки в промисловості, а й у побуті, комунальному та сільському господарстві, транспорті).

Батькам абітурієнта

Для нашої спеціальності характерний стрімкий науково-технічний прогрес і, як наслідок, швидке оновлення технічних засобів та необхідність для інженера постійно опановувати новітні техніку та технології.

Якщо Ви ознайомитеся з переліком дисциплін, які читаються нашим студентам, Ви переконаєтеся, що ми не готуємо фахівців для гірничої промисловості (хоча деякі з випускників там працюють). Ви побачите, що в навчальному плані значної уваги приділяється таким сучасним галузям знань, як електроніка і мікропроцесорна техніка, теорія автоматичного керування, системи та засоби автоматизації, комп’ютерні технології.

Аби відповідати вимогам часу, ми оснастили наші навчальні лабораторії найсучаснішими електро­обладнанням та засобами автоматизації. Електро­технічні компанії, які належать до світових лідерів (Schneider Electric, Vacon, Siemens, FESTO, Fischertechnik), допомагають нам у цьому, передаючи кафедрі новинки своєї продукції. Тому наші студенти мають змогу отримати не лише теоретичні знання, а й практичні навички настроювання перетворювачів частоти, пристроїв плавного пуску та високотехнологічних датчиків, програмування логічних контролерів, опанувати сучасні комп’ютерні програми для автоматизованого проектування.

Кафедра електропривода має тісні наукові контакти з німецькими та польськими компаніями та технічними університетами. Тому наші студенти після 2-3 курсів проходять виробничу практику на польських підприємствах. Ті з них, хто виявив здібності до наукової роботи та володіють німецькою або англійською, виїжджають на тривалі (до півроку) стажування до Німеччини, беручи участь у реалізації спільних наукових проектів, а також на піврічне навчання до німецьких, австрійських та чеських університетів.

Щоб полегшити нашим випускникам майбутнє працевлаштування та підготувати кадри для міжнародних проектів, з 2009 р. ми набираємо одну з груп першого курсу з викладанням більшості спеціальних дисциплін англійською.

Наші зусилля дають плоди: практично щороку наші студенти посідають призові місця на Всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах наукових робіт з різних предметів, у загальнонаціональних стипендіальних програмах.

Опитування студентів 5 курсу показує, що мало хто з них жалкує про вибір спеціальності, більшість по закінченні університету мають намір працювати за отриманим фахом. Вони зазначають, що під час навчання на кафедрі електропривода не стикалися з випадками корупції, а їх відношення до кафедри протягом навчання покращилося.

Викладацький колектив поєднує в собі досвід та молодість. Усі викладачі мають базову освіту, яка відповідає профілю спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Ми самі готуємо собі зміну. Загалом за роки існування спеціальності в НТУ «ДП» ми випустили понад 2500 інженерів.

Наші випускники працюють практично у всіх галузях промисловості, виконуючи роботи з проектування, монтажу, налагодження, технічного обслуговування, ремонту електрообладнання та засобів автоматизації. Кафедра є кузнею кадрів для усього університету (наразі на 12 інших кафедрах НТУ «ДП» працює викладачами близько 30 наших випускників, з них 15 кандидатів та 3 доктори технічних наук).

До речі, кількість бюджетних місць на нашій спеціальності чи не найбільша в Україні.

Не тільки навчання

У вільний від занять час студенти мають можливість займатися спортом (в університеті традиційно культивуються футбол, волейбол, гандбол, баскетбол, настільний та великий теніс, армспорт, карате, дзюдо, бокс, кульова стрільба). Провадяться чемпіонати університету, діють збірні команди, абонементні спортивно-оздоровчі групи, танцювальні гуртки різного роду.

На кожному факультеті є команди “Що, де, коли?” та “Клуб веселих та кмітливих”. Діє студентський прес-центр, який видає газету.

Є профілакторій, де можна отримати пільгове лікування та харчування. Влітку функціонує табір відпочинку на р. Самара.

Що Вам допоможе прийняти рішення

На наш погляд, обирати слід спочатку майбутню професію, а лише потім — університет. Спитайте дитину, ким вона хоче стати, а потім про те, чим, на її погляд, займається людина такої професії. Може статися, що, окрім красивої назви, вона нічого про професію не знає. Допоможіть їй з такою інформацією, якщо зможете. В Інтернеті багато тестів на професійну орієнтацію (у тому числі для школярів). Запропонуйте дитині пройти тестування. Не підказуйте їй відповіді, а згодом спільно проаналізуйте результати.

Не ухиляйтеся від ролі порадника, але й не ставайте диктатором. Покладіть частину відповідальності на дитину. Під час опитування наших першокурсників деякі з них зізнаються, що вступали до вишу лише тому, що цього хотіли батьки. Як Ви думаєте, яке в них після цього буде відношення до навчання?

Обираючи університет, сходіть на дні відкритих дверей до кількох вишів. Порівняйте не стільки те, що Вам розказали, скільки те, що показали (не сумнівайтеся, показують звичайно найкраще, а якщо не показують, то, мабуть, нема чого). До речі, Ви самі можете ініціювати профорієнтаційну екскурсію класу, де вчиться Ваша дитина, на нашу кафедру.

Порадьтесь із випускниками та студентами тих вишів, серед яких маєте зробити вибір. Ви можете також ознайомитися з відгуками випускників нашої кафедри. Є також сторінка у Facebook.

Уважно вивчіть Умови прийому, розроблені міністерством освіти, та правила вступу до конкретних університетів (особливо стосовно термінів подачі документів, проведення іспитів, оприлюднення результатів конкурсу). Вони завжди доступні на сайтах вишів. Будьте обережні: деякі приймальні комісії достатньо вільно трактують Умови прийому та вводять в оману абітурієнтів. Не поспішайте здавати оригінали документів, доки Вашу дитину не рекомендували до зарахування. Майте на увазі: здані оригінали аж ніяк не підвищують Ваші шанси. Почитайте «Пам’ятку абітурієнта» та «Поради», які ми розташували на нашому сайті.

Якщо Ви маєте сумніви стосовно форми навчання (денна, вечірня або заочна) майте на увазі, що вечірня та заочна форми дадуть достатню кваліфікацію лише за умови, коли студент уже працює за майбутнім фахом та прикладає багато зусиль для самостійної підготовки. Окрім того, лише денна форма дає можливість отримати відстрочку від призову до армії.

Якщо Вашій дитині легко даються математика та фізика, якщо вона захоплюється електротехнікою, радіотехнікою, електронікою (не лише як покупець), якщо вона не тільки годинами спілкується в соціальних мережах, а й полюбляє програмувати, якщо для неї (і для Вас, звичайно) важливий не лише диплом про вищу освіту, а й сама освіта, то ми з Вами знайдемо спільну мову.

Якщо Ваша дитина вже стала студентом

Кожному першокурснику, якщо він не з Дніпра, надається місце в гуртожитку (студенти нашого факультету мешкають у гуртожитку №5 на просп. Гагаріна, 57). Кімната розрахована на 3 особи. Дістатися університету звідти можна навіть пішки.

Усі першокурсники, які вчаться за бюджетний кошт, протягом першого семестру отримують стипендію. Потім вона нараховується лише тому, хто попав до перших 45% рейтингу за результатами останньої сесії. Відмінники отримують підвищену стипендію.

Принципи організації навчального процесу у вищій школі відрізняться від таких у середній школі. Контроль з боку викладачів не такий щільний, більший акцент ставиться на самостійну роботу. Не кожний здатен до цього адаптуватися самостійно. Невипадково найбільша кількість відрахувань за академічну заборгованість приходиться на 1 та 2 курси. Тому ми б Вам рекомендували контролювати успіхи Вашої дитини хоча б протягом перших двох років. Дізнайтеся шифр групи, в якій вона вчиться, спитайте прізвища викладачів, куратора групи (куратором для наших студентів завжди призначається один із викладачів кафедри електропривода). Ознайомтесь із розкладом занять (він доступний на сайті університету), встановіть зв’язок з деканатом електротехнічного факультету. З’ясуйте в куратора або в деканаті, чи не пропускає вона заняття та чи не має академічної заборгованості.

Навчальним планом передбачено дві виробничі практики (після третього та на п’ятому курсі). Ми намагаємося знайти місця практики для всіх наших студентів, проте Ви можете допомогти знайти практику для свого нащадка поблизу від дому. Як база практики підійде підприємство практично будь-якої галузі та форми власності, де є електроприводи.

Ми завжди будемо раді успіхам Ваших дітей! Нехай вони стануть нашою спільною гордістю!

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт